Будівництво

Будівництво будинків із газобетону

Кожен майбутній власник особняка хоче жити в теплому будинку, не переплачувати за опалення, і при цьому заощадити на будівництві. Тому все частіше приймається рішення – побудувати будинок із газобетону, відмовившись від звичних будматеріалів (цегли чи дерева).

ЩО ТАКЕ ГАЗОБЕТОН: ТОНКОСТІ ВИРОБНИЦТВА

Газобетон – будматеріал, що має пористу структуру. Його виробляють на основі цементу та води з додаванням вапна та кварцового піску. Як піноутворювач, необхідний для утворення пор (пустот), виступає алюмінієва пудра. З маси формують блоки, які потім використовуються для будівництва будинків. Завдяки наявності осередків, у яких затримуються бульбашки повітря, газобетон затримує тепло всередині будов.

Залежно від нюансів виробничого процесу виходить автоклавний або неавтоклавний газобетон. Ці два матеріали відрізняються між собою характеристиками та ціною.

Твердіння неавтоклавного газобетону відбувається у стандартних умовах. Автоклавний бетон піддається в печі впливу тиску (10-12 бар) та високої температури (190-200 градусів). В результаті підвищується міцність і збільшуються теплоізоляційні властивості матеріалу.

Застосування автоклави дозволяє надавати бетону бажаних характеристик. Більш рівномірний розподіл пір впливає на щільність матеріалу.

Ціна якісних автоклавних газоблоків вища за неавтоклавні, що в результаті впливає на вартість будівництва будинку з газобетону.

МАРКИ ГАЗОБЕТОНУ ТА ЇХ ТРАКТУВАННЯ

Не варто орієнтуватися лише на ціну будматеріалу. Щільність пір у газоблоках визначає марку матеріалу, впливає на його міцність.

У маркуванні число після букви «D» відображає щільність бетону, яка вимірюється в кг/м3, тобто це маса одного кубометра. Чим більше порожнеч у бетоні, тим він легший, але тим нижча його теплопровідність. Менш міцний газобетон має кращі теплоізолюючі властивості, тому застосовується як утеплювач.

Популярні марки газобетону:

  1. D350 – теплоізоляційний газобетон, крихкий матеріал, рідко зустрічається у продажу;
  2. D400 – міцні блоки, використовуються фахівцями для утворення прорізів, застосовуються для теплоізоляції;
  3. D500 – конструкційно-теплоізоляційний газобетон, дуже міцний матеріал, використовується для зведення несучих стін монолітних будівель; D600 – висока міцність будматеріалу дозволяє використовувати його для будівництва будівель з навісними фасадами; 1200 – конструкційний газобетон, крім зведення зовнішніх стін, його використовують для посилення конструкцій у сфері міжповерхових перекриттів.

СФЕРИ ЗАСТОСУВАННЯ ГАЗОБЛОКІВ

Крім марки газобетону блоки відрізняються формою. Відповідь на питання, який газоблок є кращим для будівництва будинку, залежить від характеру будівництва.

Варіанти використання газоблоків різної конфігурації:

  • Прямокутні – для монолітних стін та міжкімнатних роздільників;
  • Армовані – для стельових конструкцій;
  • Т-подібні – для перекриттів;
  • U -Образні – для формування прорізів (застосування таких елементів дозволяє знизити витрати на будівництво, прискорити робочий процес);
  • Дугоподібні – для криволінійних конфігурацій (використання цих елементів спрощує будівельні роботи).

Крім марки та форми газобетонні блоки відрізняються розмірами. Купуючи будматеріал, важливо виміряти його товщину. За цим параметром існує два види газоблоків:

  1. Стінові (товщина 375-400 мм) – вони застосовуються для кладки несучих стін;
  2. Перегородкові (товщина до 200 мм) – вони призначені для створення внутрішніх перегородок та утеплення цегляних стін (товщина блоку 75 мм), не використовуються для закладання несучих стін.